Drapet på Benjamin Hermansen
Vi følger Marits kamp i retten og gjennom tilbakeblikk til livet før tragedien veves to skjebner sammen.
Benjamin vokser opp omgitt av venner og en mor som tar vare på han, mens Joe Erling formes i et miljø preget av omsorgssvikt.
Begge bor i områder med lav sosial status. Benjamin opplever at politiet stigmatiserer ham og Joe Erling glir inn i det nynazistiske Boot Boys-miljøet i søken etter trygghet.
Filmen skildrer hvor sårbart det er når unge gutter forsøker å finne seg selv og sin tilhørighet – og hvor katastrofale konsekvensene kan bli når hatet får rom til å gro.
25 år etter drapet på Benjamin Hermansen er dette en historie vi fortsatt må fortelle – om rasisme, tap og håpet om forsoning i et samfunn som ikke må glemme. Trailer: https://mfp.dx.no/202964.mp4 https://www.youtube.com/watch?v=yVjPRWwOr3U&rel=0 https://mfp.dx.no/211648.mp4
| Ukedager | Periode | Tid | Beliggenhet |
|---|---|---|---|
| søndag | 04.10.2026 | 20:00 21:48 | Namsos Kino | Orion |
| tirsdag | 06.10.2026 | 17:30 19:18 | Namsos Kino | Orion |
| torsdag | 08.10.2026 | 19:55 21:43 | Namsos Kino | Orion |


