Matgarasjen, Dun Gård
©Dun Gård/Sissel Thorsen

Matgarasjen, Dun Gård

Vi som driver Dun Gård har som mål å produsere mat av aller beste kvalitet, og at dyr og folk skal ha det bra.

I gårdsrestauranten Matgarasjen byr vi på mat laget fra bunnen av. Økologisk kvalitetskjøtt og grønnsaker får vi fra egen gård, og ellers bruker vi lokale råvarer så langt det lar seg gjøre. Kokken vår bestreber seg på å gjøre hvert måltid til en smaksopplevelse, og spennende gjestekokker er ofte innom og setter sitt preg på menyen. 

I gårdsbutikken i samme bygg har vi produkter fra gården og andre lokalmatprodusenter, samt en liten avdeling «Gårdsbrukt». Vi har markedshage og andelslandbruk, og i gårdsbutikken selger vi eget storfekjøtt og grønnsaker, urter og andre spiselige vekster, sammen med spennende varer fra andre produsenter.

Et idyllisk lite nordlandshus - Dun Feriehus - kan bestilles gjennom AirBNB.

Dun Gård ligger på øya Jøa i Namsos. Vi som driver gården gjør det av kjærlighet til dyr og jord, naturen rundt oss, og alle de fine folka vi har rundt oss. De som besøker oss, er gjester i restauranten, medlemmer i andelslandbruket på gården, er her i arbeidspraksis og på kurs, eller handler kjøtt, urter og grønnsaker - og bryr seg om hvor maten de spiser kommer fra.

Vårt mål er å produsere mat av aller beste kvalitet, og at dyr og folk skal ha det bra. Vi har storferaser som er kjent for god fettmarmorering og ekstra god smak. Dyrene går fritt ute når de vil, og når de ikke er på beite, får de kun grovfor produsert på gården. Vi dyrker mange ulike sorter grønnsaker og potet, urter og andre spiselige vekster, og får egg fra islandshønene som går fritt i skogen ved bekken.

Vi er opptatt av levende jord, og har valgt å dyrke økologisk, uten kjemikalier eller kunstgjødsel. I tillegg til markedshage og salg fra gården, holder Dun Andelslandbruk til på gården.

I helgene inviterer vi til marked, Da er det utsalg av nyhøsta grønnsaker i sesong, kanskje bruktmarked, konserter, utstillinger og annet.

På et lite gårdstun helt for seg selv ligger bestemorhuset på landet, omgitt av åkre, fjell og vakkert kulturlandskap. Her er det 8 sengeplasser fordelt på fire rom, og et godt utrustet kjøkken der du kan lage din egen mat. Dun Feriehus kan leies gjennom AirBNB.

Fasiliteter
  • Aktiviteter
    • Fotturer
    • Gårdsarbeid
    • Spasertur
  • Arrangementstyper
    • Andre arrangement
    • Mat
  • Forretningstilbud
    • Gårdsbutikk
  • Generelle fasiliteter
    • Butikk
  • Klassifisering
    • European Region of Gastronomy

Sjekk ut steder i nærheten